FRED NAŠEL DOMOV

Plemeno: kříženec beránka

  • Pohlaví: samec
  • Věk: cca 1/2 roku
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaná: Ne
  • Umístěný: v dočasné péči v Brně

Dnes ráno jsme obdrželi telefon ohledně tohoto králičího nešťastníka z veterinární kliniky v Brně. Jedná se o půlročního beránka Freda, kterého se majitelé rozhodli po zjištění závažnosti jeho zdravotního stavu nechat na veterině uspat. Naštěstí s tímto rozhodnutím lékaři nesouhlasili a obrátili s prosbou o pomoc na nás. No a tak jsme se společnými silami rozhodli zabojovat o jeden králičí život. I přesto, že prognóza byla nejistá, jsem všichni přesvědčení, že si tenhle prcek zaslouží dostat šanci. Fred ještě během dnešního dne podstoupil náročnou operaci, kdy kromě přeplněného žaludku, který bylo nutné otevřít a vyprázdnit, musel podstoupit resekci části slepého střeva tzv. apendixu z důvodu zánětu. Stále ještě nemáme vyhráno, protože kritických prvních pár dní máme ještě před sebou. Důležité však je, že operace proběhla bez komplikací a zatím vypadá vše nadějně. Držte fešákovi Fredovi palce. Bude to ještě potřebovat. Ale věříme, že to dobře dopadne. Mnohokrát děkujeme všem, kteří se na záchraně králíčka podlí. O jeho zdravotním stavu vás budeme informovat.

EDIT 14.8.2022 – Náročná operace proběhla dobře a králíček po několikadenní hospitalizaci dostal propustku do „domácí péče“.

EDIT 16.8.2022 – Fred spořádaně baští a začal bobečkovat. Vše vypadá, že je na dobré cestě k uzdravení.

Momentálně nám dorazila faktura za Fredíkovu operaci ve výši 7306,61 kč. Bohužel však víme, že to není konečná částka. Uvědomujeme si, že je to opravdu závažný případ a že boj za tenhle králičí život nebude jednoduchý. Budeme tedy velice vděční za jakoukoliv finanční pomoc. Přispět můžete libovolnou částkou na transparentní účet: 2102191222 / 2010. Do poznámky prosím uveďte Fred. Mnohokrát děkujeme za jakoukoliv pomoc. Moc si jí vážíme.

Napsat komentář