ZEN NAŠEL DOMOV

Plemeno: kříženec

  • Pohlaví: samec
  • Věk: cca 2 roky
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: Ano (špatná funkce pánevních končetin – úraz páteře)
  • Umístěný: v dočasné péči v Benešově

V dubnu tomu bude rok, co se k nám do azylu dostal králíček Zen. Někdo ho přehodil nálezkyni přes plot.

„Má přece hospodářství a tak se o jednoho „chromého“ králíčka dokáže postarat, ne“?

Myslíme, že něco takového se asi honilo hlavou tomu, kdo tohle udělal. (V jakém stavu králíček přišel můžete dohledat na našem FB).

Špatnou funkci pánevních končetin doplňoval i ošklivý zánět kůže a genitálií, ale také částečná nekróza. Veterinární vyšetření odhalilo, že má Zen zlomenou páteř (obratel L1- L2) – viz foto z RTG. Díky pravidelným rehabilitacím a laserové terapii se podařilo Zena částečně „rozchodit“ a do budoucna je možné při pravidelném cvičení ještě částečné zlepšení. Nikdy z něj však nebude úplně zdravé zvíře.

Hledáme pro něj tedy speciální domov. VIP páníčky, kteří ho budou milovat i přes jeho handicap a budou s ním ochotni pravidelně cvičit a cca 1x za 2 měsíce jezdit na veterinu na holení a ošetření, které Zeník potřebuje.

Víme, že najít někoho takového určitě nebude jednoduché, ale my v azylu věříme na zázraky a pokud se takový anděl pro tohoto úžasného králíčka najde – nabízíme hrazení veterinárních nákladů za toto ošetření.

Zen je kvůli svému zdravotnímu stavu zahrnut do programu virtuální adopce. Pokud budete chtít přispět na jeho pobyt u nás (pomoci nám s hrazením pravidelných veterinárních ošetření, které Zen potřebuje) budeme za to velice vděční. Přispět lze na náš transparentní účet : 2102191222/2010 do poznámky prosím uveďte – ZEN. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Napsat komentář