ŤAPKA NAŠLA DOMOV

Plemeno: kříženec

  • Pohlaví: samice
  • Věk:
  • Kastrovaná: Ne
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ano
  • Umístěná: v dočasné péči v Praze

V polovině listopadu jsme do péče přijali Ťapku, která byla nalezena v lese. Ťapka měla velmi přerostlé horní i spodní řezáky, které jí znemožňovaly se najíst. Kvůli tomu hladověla a byla velmi podvyživená. Králík, který má mít alespoň 2,5 kg, vážil v době příjmu pouhých 1200 g. Má velice špatnou funkci pánevních končetin. Kvůli tomu se hůře pohybuje.

V této chvíli je už po extrakci jedné řady řezáků a léčbě dravčíka. Soustředíme se teď hlavně na nabrání váhy.

Jsme velice rádi, že se už konečně může Ťapka alespoň normálně najíst a přes to všechno, co se jí stalo, je na ní vidět, že má stále chuť do života, což je naprosto úžasné. Miluje lidský kontakt a hlazení. Je vděčná za každý dotek. Je to velká bojovnice.

EDIT : 2.2.2022 – Neneseme moc dobré zprávy. Ťapka absolvovala vyšetřování u specialisty (ortopeda MVDr Skaly) a zjistilo se, že její problémy a nožičkami jsou již vrozené. Dostali jsme návrh řešení – operace, ale sám doktor říkal, že bohužel není jisté zda by to situaci nějak pomohlo, že by byla potřeba po zákrocích intenzivní rehabilitace u které je potřeba, aby zvíře spolupracovalo a to je u králičích pacientů dost nereálné (u psů je možné dělat různé Aquaterapie atd) …

Navíc cena operace se pohybuje okolo 20 tisíc za jednu nohu. Tedy cca 40 tisíc jen za potřebné operace + následná veterinární péče a rehabilitace.

Nejhorší na tom je, že i přes to, že bychom byli ochotní tohle všechno podstoupit je otázka zlepšení jejího zdravotního stavu stále velký otazník…

Jsme z celé situace moc špatní, ale shodli jsme se, že v tomto případě by bylo podstopení zákroků moc velký risk s nejasným výsledkem a tak se do operací nepohrneme.

Ťapku i takto čeká ještě minimálně jedna operace kde jí budou odstraněny zbylé řezáky, které se momentálně musí každé 3-4 týdny brousit a které jí přerůstaly do gigantických rozměrů.

Budete-li chtít podpořit Ťapku můžete nám pro ní zaslat štěněcí podložky. Ťapka má kvůli svému handicapu problémy s hygienu a tak je nezbytně nutné jí udržovat v čistotě. Podložek je tedy neustále nedostatek.

Přispět můžete i finančně libovolnou částkou na náš azylový účet : 2102191222/2010.

Za jakoukoliv pomoc jsme velice vděční.

V případě dotazů prosím pište na email : hlodavcivnouzi@gmail.com

Edit : 30.4.2023 – Máme naprosto skvělou zprávu. Ťapka i přes svůj handicap našla nový domov.

Napsat komentář