PIPINKA

Pipinka v léčení

Plemeno: kříženec 

  • Pohlaví: samice
  • Věk: cca 
  • Kastrovaná: Ne (18.2.2022 bude kastrovaná kvůli cystám na vaječnících)
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ano 
  • Umístěná: v dočasné péči v Praze

Máme tady další velice smutný příběh. Majitel Pipinky byl exekučně vystěhovaný z pronajatého bytu a zanechal v něm několik zvířat ve velice zanedbaném stavu. Díky hodným lidem se 3 zvířata dostala k nám do azylu (2x morčátka + 1x králíček). Jak je vidět i na fotkách morčecí holčičky na tom nejsou po zdravotní stránce vůbec dobře. Jejich drápy byly velice přerostlé a spirálovitě stočené do vrtule. Vůbec nedokážeme pochopit jak dokázaly s takovými pacičkami vůbec chodit. Morčátka žila ve velké vrstvě vlastních výkalů a jejich tlapičky jsou plné ošklivých otevřených a hnisajících otlaků. Tělíčko mají poseté strupy, jedné holčičce slzí očíčko, našla se i drobná boulička na zádech, mají různé alopecie po těle. Jsou velice smutné. Nezajímají se vůbec o okolí. Od rána sedí skoro nehnutě v kleci. Jak kdyby úplně zapomněly chodit. Takto zbídačená zvířátka jsme opravdu dlouho neviděli.

Nové info : (18.2.2022) Pipinka podstoupila RTG a USG vyšetření. Nelíbilo se nám jak chodí na pánevní končetiny a jak si „ulevuje“ např. při stání u mističky navíc se nám nelíbilo její velké bříško. Věděli jsme, že to není normální, ale furt tak nějak doufali, že se jedná jen o atrofii svaloviny, kterou jsme přisuzovali nedostatku pohybu a tomu jak doposud živořila a plynatosti z špatné stravy, kterou dostávala. Bohužel však vyšetření odhalilo, že má Pipi velice ošklivou artrózu a v jedné zadní pacičce ještě jakýsi novotvar zatím neznámého původu (nechali jsme udělat cytologické vyšetření a čekáme na výsledky). Uvidíme jak dopadnou výsledky, ale pan doktor říkal, že je novotvar na tak špatném místě, že pokud by se vyndaval mohla by Pipi přestat nožičku úplně používat a v nejhorším případě by hrozila i amputace celé nožičky. No to je pro nás docela šok, protože další problém u Pipi jsou dvě velké cysty na vaječnících, které odhalilo sono a které se musí co nejrychleji odstranit. Dnes večer jsme objednání na operaci. Měli bychom už mít i výsledky z cytologie a dozvíme se verdikt co s tou její nohou. Je hrozné čím vším si tyhle chudinky musí projít. Není to fér mít páníčky na prd a ještě k tomu takovouhle šílenou anamnézu. Myslím, že teď už by si konečně zasloužili trošku štěstí a hlavně žádné komplikace. Myslete večer na ně prosím. Jsme z celé situace velice nešťastní.

Budete-li nám chtít pomoci s úhradou potřebných veterinárních nákladů budeme velice rádi. Přispět můžete libovolnou částkou na transparentní účet: 2301397004/2010. Do poznámky prosím uveďte Pipi. Mnohokrát děkujeme za jakoukoliv pomoc.

Napsat komentář