OLIVIE NAŠLA DOMOV

Plemeno: kříženec

  • Pohlaví: samice
  • Věk: cca 2 roky
  • Kastrovaná: Ano
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ne
  • Umístěná: v dočasné péči v Olomouci

Do Olomoucké dočasky přiletěl čáp
26.4. jsme převzali do péče samičku ve vysokém stádiu březosti. Dostala jméno Olivie. Hned první noc si postavila hnízdo a začala jízda. Hlídali jsme skoro stále, spánku moc nebylo, měli jsme opravdu strach, dvouletá prvorodička a stres z převozu nejsou úplně ideální kombinace. Byly ale krásně cítit pohyby a tak jsme doufali, že to Olivka zvládne. Ve čtvrtek 28.4. kolem poledne bylo na kameře vidět že si načůrala do vody a když jsme misku chtěli vyměnit našli jsem krev, jak v misce, tak jinde po ubikaci.

Olivka začala rodit a snažila se miminka vytlačit. Vzhledem k množství krve jsem pro jistotu volali naší paní veterinářce a domluvili jsme se, že pokud neporodí, ve dvě se uvidíme. Bohužel neporodila a tak jsme jeli na veterinu. Po rentgenu byly zjištěny dvě veliké miminka a Olivčina úzká pánev. Nejdříve paní doktorka zkusila oxytocin, který ale nepomohl a tak Olivka podstoupila císařský řez. Jedno miminko bylo srostlé s placenou, narodilo se mrtvé a ani půlhodinová resuscitace nepomohla. Druhé miminko se narodilo živé.

Druhý den jsme si mohli Olivku i miminko vzít domů a od té doby hlídáme a bojujeme. Hned v sobotu nás vzbudil křik miminka, které bylo hladové. Olivka bohužel neměla mlíčko a tak jsme začali dokrmovat. Naštěstí se podařilo docela brzy Olivku znovu rozkojit a od té doby máme spokojené a šikovné miminko. Doufáme že už na nás Oli nechystá žádné překvapení a Olivčátko všechno zvládne. Oli má ráda hlazení, nemusí zvedání, chvilku jí trvá si zvyknout, ale pak je to pohodářka. Miluje kopr a pohyb.

V případě dotazů prosím volejte  Verču + 420 607 562 732

Chcete-li nám pomoci s úhradou veteriny (potřebné léky, vyšetření a případné veterinární zákroky) budeme velice rádi. Přispět můžete libovolnou částkou na transparentní účet: 2102191222 / 2010. Do poznámky prosím uveďte Olivie. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Králíček se nachází v dočasné péči u naší dobrovolnice Verči v Olomouci.

Napsat komentář