MIMINKO 2

  • Plemeno : kříženec
  • Pohlaví: x
  • Věk: cca 3 týdny
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: kokcidioza
  • Umístěný: v dočasné péči v Praze (Harfa)

Od pátku přemýšlí jakými slovy začít tenhle příběh a čím víc dní utíká tím větší zlost a smutek v sobě mám. Myslím, že už je asi nejvyšší čas opravdu něco napsat, protože se bojím, že kdybych se k tomu odhodlávala ještě pár dní nedopadlo by to dobře.

V pátek mi zazvonil telefon s prosbou o pomoc se skupinou králíků ve velice špatných podmínkách, které řeší KVS. Po popsání situace mi bylo jasné odkud vítr vane. Jejich majitelka je u nás bohužel známá „firma“. Řešíme jí již několik let. Je to však jak boj s větrnými mlýny.

Tentokrát to snad už bude jiné. Musí. Už totiž nemáme sílu znovu a znovu pomáhat někomu kdo si naší pomoci neváží, nezaslouží si jí a dělá si z nás „dobrý den“. Věříme, že za pomoci KVS se nám podaří situaci konečně dořešit a dotáhnout do konce. Že už nebude ani jeden z těch chudáků králíků živořit v těch otřesných podmínkách a že vše dopadne dobře.

Byli jsme požádání, abychom se ujali alespoň 5 nejmladších zvířat. Nakonec jsme odjížděli s 13 živými zvířaty + úhyny!!! Okamžitě jsme jeli s celou skupiniu na veterinu. Dvě mláďata, která na tom byla nejhůře dostala infůze a celá skupina dostala léky proti kokcidioze. Nejmladší skupinu cca 3 týdenních mláďat dokrmujeme mlékem jsou na výhřevné dečce a mají 24hodinovou péči.

I přes veškerou snahu jsme již o dvě nejslabší mláďata přišli.

Ta beznaděj je hrozná. Nezbývá než se modlit, že alespoň ostatní budou v pořádku. Víc k tomu zatím nemáme co říct.

Jen bych chtěla poděkovat KVS za pomoc a za to, že se tímto případem zabývali i v pátek večer a byli ochotní dorazit na místo, aby byli fyzicky u předávání zvířat. Vážíme si toho.

Je nám velice líto, že jsme nemohli dělat víc.

Napsat komentář