LACHTANKA V LÉČENÍ

Plemeno: zakrslý beránek

  • Pohlaví: samice
  • Věk: cca 5 let
  • Kastrovaná: Ne
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ne
  • Umístěný: v dočasné péči v Praze

Tato krásná králičí holčička se k nám dostala s ošklivým výtokem z očí. S největší pravděpodobností se jedná o ucpané slzné kanálky. Srst v oblastí očí je prořídlá a kůže podrážděná. Je možné, že tento problém bude způsobený i špatným chrupem, a tak počítáme s tím, že necháme kromě proplachu slzných kanálků i zkontrolovat zoubky a udělat potřebné rentgeny. I přes to všechno je Lachtanka naprosto nádherné zvíře. Má semišově heboučký kožíšek, nádhernou kresbu a kontaktní povahu. Jediné problémy má s čistotností. Záchůdek úspěšně vyhazuje a odmítá mít uklizenou klec. Proto jsme po několika marných pokusech rezignovali a nechali jí podestýlku po celé kleci. K jejímu vyššímu věku bude potřeba jí nechat vykastrovat a odstranit i „bouličky“ (novotvárky?) na mléčné liště a na břiše, které jsme při prohlídce našli. Momentálně však kvůli jejímu zdravotnímu stavu musí být tyto úkony odloženy na dobu neurčitou.

V případě dotazů prosím volejte  Barču + 420 732 173 724 nebo pište na email : hlodavcivnouzi@gmail.com

Králíček se nachází v dočasné péči v Praze 5 ( Motol)

Chcete-li nám pomoci s úhradou veteriny (léky, vyšetření a operace, které tato samička potřebuje) budeme velice rádi. Přispět můžete libovolnou částkou na transparentní účet: 2102191222 / 2010. Do poznámky prosím uveďte Lachtanka. Mnohokrát děkujeme za jakoukoliv pomoc.

edit 19.6.23
Minulý týden nás opustila Lachtanka. Týden po velké operaci, ani ne 24 hodin po vet kontrole, kde vše vypadalo, že se hojí jak má. Byla to úžasná bojovnice, krásný nový domov už na ní čekal. Byla u nás v azylu dlouho ale měla tu volnost. Odešla ve věku 7 let. Co se stalo přesně nevíme, pravděpodobně ucpání, ale vzhledem k tomu, že byla 100% fit (při vet kontrole) 20hodin před tím… Moc nám chybí.

Napsat komentář