KAREL

Plemeno: x zakrslého beránka

  • Pohlaví: samec
  • Věk: cca 6 let
  • Kastrovaný: Ano
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: Ano – extrakce některých zubů. Nutné pravidelné kontroly u veterináře.
  • Umístěný: v dočasné péči v Praze

příběh Karla je velice složitý. Čtyři roky žil jako milující domácí mazlíček než se u něj projevili zdravotní komplikace a jeho bývalí majitelé tento problém odmítli z finančních důvodů řešit. 

První příznaky byla rýma a „vypouklé oko“. Vyšetření ukázalo problém se zuby. Byl nutný operační zákrok a to majitelé nechtěli a tak se rozhodli nechat Karla utratit. To však jeho ošetřující lékařka odmítla a rozhodla se jeho zdravotní problém řešit společně s námi. Karel má po potřebných operací a je připravený k adopci. Je však potřeba počítat s tím, že je nutné jeho zdravotní stav pravidelně kontrolovat na veterině. Je to moc hodný králíček s krásně zbarveným kožíškem.

EDIT : Karlíkovi se na nose udělala ošklivá boule. Proto tedy 3.7. podstoupil inhalační narkózu při které se nosánek ošetřil a proběhla kontrola zoubků. I přes to, že fotky vypadají strašidelně vše by prý podle paní doktorky mělo být brzy v pořádku.

EDIT : 4.5.2024 – Bohužel neseme další velice smutnou zprávu. Včera nás náhle opustil azylový králíček Karel. Jsme z toho nešťastní a cítíme zmar, nespravedlnost, smutek. Je to jedna z nejhorších věcí, když se nám i přes to vše, čím si Karel prošel nepodaří (hlavně kvůli jeho zdravotnímu stavu) najít domov, kde by v klidu dožil a byl milující a obklopený láskou svých páníčků.

Již to bude skoro rok, co k nám Karel přišel. Tenkrát měl být na veterině utracen. Vyšší věk, zdravotní problémy a nedostatek financí byl důvodem proč se jeho bývalí majitelé rozhodli nechat králíčka uspat.

Byli jsme osloveni veterinářkou zda nemůžeme pomoci, my neváhali a králíčka přijali do naší péče. Karel měl problémy se zuby a s vracejícími se abcesy. No a to byl důvod proč ho nikdo nechtěl… Králíčci s nějakými zdravotními komplikacemi hledají nový domov obtížněji. A tak dožil u nás. V péči u MVDr Nika Mráčková .

Odpusť nám prosím, že jsme nezvládli pomoci víc a že jsi marně čekal na svůj vytoužený domov.

Napsat komentář