DANKO

Plemeno: kříženec

  • Pohlaví: samec
  • Věk: cca 3 roky
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: Ne
  • Umístěný: v dočasné péči v Praze

Před pár dny jsme vám představili skupinku pěti morčat z Ládví. Jejich psychicky nemocná majitelka se rozhodla jich zbavit a začala morčata vyhazovat ven do křoví. Vše však viděla paní, která se rozhodla nám zavolat a celou situaci pomoc řešit.

Některá zvířata se podařilo chytit a některá se následující den „odebírala“ přímo od majitelky. Podmínky v kterých morčata žila byly katastrofální a jejich jídelníček se skládal ze suchých rohlíků a podobných chuťovek.

Toto byl poslední sameček, kterého majitelka odmítala vydat. Nakonec se ho naštěstí za pomoci policie podařilo od paní dostat. Takže jsme moc rádi, že už je Danko i zbytek morčátek z toho šíleného pekla na dobro pryč! Danko má bohužel po těle rozsáhlá ložiska svrabu. Je tedy momentálně v léčení.

EDIT :

Za duhový most bohužel odešel azylový morčák Danko. 

Upřímně ani nevím kde začít. Nechápeme co se stalo. Danko krásně přibíral, zbavil se svrabu, všechny veterinární kontroly proběhli v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by bylo něco v nepořádku.

Našli jsme pro něj domov. Naprosto skvělý domov kde měl být milován a opečováván stejně jako je v tomto domově hýčkaná naše bývalá azylačka Bethy. Vše vypadalo naprosto idylicky a tak jsme ani na vteřinu nepochybovali o tom, že by tomu mělo být jinak. Danko úspěšně podstoupil kastraci na specializované klinice (v inhalační narkóze a bez jakýchkoliv komplikací). Měl u nás pobýt už jen pár posledních dní kvůli pooperační péči a rekonvalescenci. A najednou toto. Nemůžeme tomu stále uvěřit. Danko byl do poslední chvíle veselý, s chutí baštil, loudil dobroty a radoval se ze života. Moc nás to mrzí, že se maličký nedočkal vytouženého domova.

Napsat komentář