DAISY

Plemeno: kříženec

  • Pohlaví: samice
  • Věk: narozena 2/2021
  • Kastrovaná: Ne
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ano (trichofolikul na zádech, háčky na stoličkách)
  • Umístěná: v dočasné péči v Benešově

V polovině října se k nám dostala žádost o přijetí dvou morčecích holčiček. Původní verze jejich majitelky byla taková, že se jim objevila alergie v rodině a morčátka tedy musí co nejdříve pryč. Později se však ukázalo, že jedna z morčinek – Daisy má na zádech ošklivý abces, který je potřeba nechat chirurgicky odstranit. O tomto problému majitelka již rok věděla, ale bylo prý nad její finanční možnosti problém řešit a tak se rozhodla morčátka předat k nám do azylu.

Nakonec se bohužel ukázalo, že problémů, které Daisy má je víc. Do azylu se dostala s kritickou váho 618 g! A její nechutenství, které je způsobeno háčky na stoličkách, které se zařezávají do jazyku stále trvá. Morčinka nechce moc baštit, musíme jí dokrmovat a i přes veškerou snahu stále hubne. I přes to, že víme, že její výživný stav je opravdu velice špatný rozhodli jsme se pro zákrok v šetrné inhalační narkóze kde se jí provede revize chrupu.

Držte maličké Daisy palce ať zákrok dopadne dobře, problémy s chrupem se vyřeší a podaří se jí nabrat, abych mohli začít řešit i její další zdravotní neduhy. Následujících pár dní bude pro ní opravdu kritických.

EDIT 15.11.2023 –

Dnes brzy ráno navždy dotlouklo jedno morčecí srdíčko. Opustila nás morčinka Daisy, která se k nám dostala před necelými 14 dny. I přes naší snahu a intenzivní péči jsme jí nedokázali pomoci. Již po včerejší návštěvě veteriny jsme věděli, že je to špatné, ale chtěli jsme jí dát ještě čas. Domluvili jsme se na změně léčby a že pokud se do pátku její zdravotní stav nezlepší necháme jí důstojně odejít. Osud tomu chtěl jinak a Daisy rozhodla za nás.

Mrzí nás to. Tak moc jsme se snažili o její záchranu, dokrmovali jí každé tři hodiny (ve dne i v noci), ale nepovedlo se

Napsat komentář