CASSIA NAŠLA DOMOV

Plemeno: x zakrslý beránek

  • Pohlaví: samice
  • Věk: cca 1 rok
  • Kastrovaná: Ne
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ne
  • Umístěná: v dočasné péči v Praze (Harfa)

Před pár dny jsme vám představovali samičku Cassii s jejím maličkým mládětem. Samička měla včera podstoupit sonografické vyšetření a případnou kastraci z důvodu že žila v kontaktu se samcem a nemohli jsme vyloučit její graviditu.

No člověk a doktoři si to mohou plánovat jak chtějí ale Cassia si to udělá stejně po svém.

Vše začalo tím, že Cassie začala být včera ošklivá na své mládě. Začala ho od sebe odhánět a napadat ho.

Už tehdy nám došlo, že to bude pravděpodobně velký průšvih. A taky, že jo! Mládě se muselo od samice oddělit (pro jeho bezpečí) do vedlejší klece a hned co se to udělalo začala samice pracovat na stavbě hnízda.

Volalo se na veterinu, kde jsme je seznámili s danou situací a poprosili je jestli nemůžeme dorazit dřív než ve smluvený čas, ale nešlo to (bylo plno) a doktor nemohl zrušit plánované zákroky.

Koneckonců vlastně můžeme být asi rádi, že se na cestu nevyjelo, protože by Cassia porodila někde po cestě.

No a tak je tu máme – 4 další mláďata. Teď když praskáme ve všech a každý den musíme odmítat desítky dalších příjmů, protože to už takhle nejde…

Člověk by z podobných událostí přece měl mít radost. Že vlastně králičí mamina zvládla (i přes svůj mladý věk) porod bez problémů a mláďata vypadají spokojeně…

❌❌❌ ALE : … ❌❌❌

❌Mláďata pocházejí ze sourozeneckého křížení.

❌ Mláďata mohou nést různé genetické vady, protože se jedná o příbuzenskou plemenitbu.

❌Samice porodila vrh, kdy pod sebou měla malé mládě o které se správně ještě měla alespoň 14 dní starat a které jsme tak museli předčasně odstavit a tím tak ohrozit jeho život.

❌Králíci mají dvojitou dělohu takže je možné, že nás bude čekat ještě jeden porod.

❌Máme o další 4 zvířata víc. Zvířata o která se musíme postarat, odchovat je, zajistit jim potřebnou veterinární péči a najít jim nové domovy.

A tohle vše jen kvůli nezodpovědným lidem… Kvůli nim se musíme rozhodovat, co je v dané situaci menší zlo. Čí život má větší váhu a koho si můžeme „dovolit“ ohrozit na životě… Ať člověk udělá v této situaci jakékoliv rozhodnutí, nikdy to tak není úplně správně.

Moc bychom si přáli, aby jsme podobných případů řešili co nejméně. Člověk už na to přestává mít sílu. Už ho začínají štvát nezodpovědní majitele, kteří jen přehazují „svoje průšvihy“ na někoho jiného. V klidu si užívají začátek nového roku, zatímco my nevíme co dřív…

Adopční poplatek 500,- Kč.

V případě dotazů prosím volejte  Páju + 420 731 634 734  nebo pište na email : hlodavcivnouzi@gmail.com

Napsat komentář