BLESK V LÉČENÍ

Plemeno: kříženec beránka

  • Pohlaví: samec
  • Věk: cca 2,5 roku
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: Ano (přerostlé řezáky, abces)
  • Umístěný: v dočasné péči v Praze (Harfa)

Již 20.2. jsme vás informovali o králíčkovi v otřesném stavu. Vzhledem k příjmu králíčka v pozdních hodinách kdy k nám ušák dorazil se nám nepodařilo sehnat veterinu, které by ho mohla okamžitě přijmout. A proto jsme na vet vyrazili hned o pár hodin později (v rozumnější čas}.

Přikládáme snímky z veteriny a jeho prvotního ošetření při kterém králíček podstoupil korekci chrupu a ošetření ran na pyscích, které způsobily extrémně přerostlé řezáky zabodávající se do tváře.

O tom jaká nesnesitelná muka si králíček zažil asi nemusíme popisovat. Jeho stav je bohužel natolik vážný, že se extrakce řezáků nemohla udělat okamžitě, protože králíček se pravděpodobně delší dobu nemohl s tou šílenou pohromu v tlamě nažrat a tak se operace naplánovala na dnešní poledne (a my dostali za úkol pokusit se Bleska co nejvíce rozkrmit) .

Víme, že jeho léčba bude dlouhá a finančně náročná, protože problémem v tlamě nejsou jen přerostlé řezáky. Víme, že se jeho zdravotní stav nespraví po jednom operačním zákroku. My však věříme, že mu dokážeme pomoci a doufáme, že dnešní operaci ušák zvládne bez komplikací.

Přikládáme fotky z veterinární kliniky kde je vidět i mimo jiné nefyziologický růst řezáků skoro až do úplného kruhu, poranění pysku od přerůstajích zubů, které je doslova skrz na skrz, ale i smotky chlupů, které měl králíček omotané na zubech jak se snažil čistit si srst.

Blesk u nás již podstoupil několik veterinárních zákroků a jelikož víme, že jeho léčba bude do budoucna ještě hodně náročná rozhodli jsme se i jeho zařadit do programu virtuální adopce. Pokud budete chtít přispět hrazením pravidelných veterinárních ošetření, které Blesk potřebuje budeme za to velice vděční. Přispět lze na náš transparentní účet : 2102191222/2010 do poznámky prosím uveďte – BLESK. Každá pomoc se počítá! Děkujeme.

Napsat komentář