BANÁN NAŠEL DOMOV

plemeno: kříženec

  • Pohlaví: samec
  • Věk: 1,5 roku
  • Kastrovaný : Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: Ano
  • Umístěný: v dočasné péči v Praze

Banánek se k nám dostal od majitelky, která se o něj už bohužel nemohla starat. Je to mladý, hravý a aktivní klouček, plný energie, zvídavosti a hlavně lásky

Teď je mu 1,5 roku. Bohužel, přesně před rokem, když mu bylo jen 5 měsíců a byl doma sám, uvízl s pravou zadní nožkou v kleci a zlomil si ji v oblasti kyčle. Při tehdejší návštěvě veterinární kliniky však doktor nezjistil, že jde o zlomeninu, ale myslel si, že je nožka jen vykloubená, případně že má natažené vazy a verdikt byl takový, že se s tím nedá nic dělat. Dostal tedy tehdy Meloxidyl na bolest, který měl brát jednou za tři dny do konce života.

My jsme se ale s tímto verdiktem nechtěli smířit, a po tom, co se k nám před měsícem dostal, jsme ho vzali ke zkušenému ortopedovi MVDr. Skalovi. Ten udělal RTG a zjistilo se, že má nožku zlomenou. Bohužel, tím, že se to neřešilo hned po úrazu, nožka mu za ten rok narostla „do boku“. Navíc, zlomenina stále není srostlá a proto je dost možné, že má bolesti, přestože na sobě nedává nic znát.

S MVDr. Skalou jsme se dohodli, že mu udělá resekci hlavice a krčku pravé kyčle. To znamená, že by se po operaci mělo v místě zlomeniny vytvořit „vazivo“, měkká tkáň, díky které bude bez bolesti natrvalo a tím pádem bude moci Meloxidyl vysadit. Nožku do strany však bude mít už napořád.

Operace je sice poměrně finančně náročná, ale my uděláme všechno pro to, abychom mu pomohli.

Naštěstí ho nožička skoro nijak neomezuje v pohybu, pohybuje se naprosto normálně, jako každý jiný králík. Věříme, že po rekonvalescenci najde rodinu, která ho bude milovat stejně tak, jako on miluje lidi . Je to naprostý zlatouš, který si zaslouží to nejlepší

Napsat komentář