Plemeno: kříženec zakrslého králíčka

  • Pohlaví: samec
  • Věk: cca 
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: Ano 
  • Umístěná: v dočasné péči v Praze

Začátkem května jsme do azylu přijali tohoto nádherného králičího broučka, který u nás dostal jméno Smíšek. Byl totiž nálezci zanesen do Pet Centra Nový Smíchov. Domníváme se, že se majitel zbavil Smíška záměrně, kvůli jeho zdravotním komplikacím. Hned po příjezdu bylo patrné, že na tom Smíšek není po zdravotní stránce nejlépe. Trápil ho výtok z oka, ošklivá léze pod okem a nadměrné slinění napovídalo i na problém v tlamičce. Po vyšetření na veterinární klinice jsme zjistili, že ho trápí i ledvinový kámen v jedné z ledvin.

Smíšek má tedy před sebou dlouhou léčbu a hrozí i že o nemocnou ledvinu bude muset přijít. Držte nám prosím tedy palce ať léčba probíhá dobře a bez komplikací. 

EDIT 23.11.2023

Věděli jsme, že to přijde, ale nečekali jsme, že to vše bude takhle těžké. Smíšek (Bobíček) se k nám do azylu dostal 4.5.2021 jako nalezené zvíře, které jeho nálezci odnesli ve špatném stavu do zverimexu. Pod pravým okem měl tehdy ošklivou ranku, která později odhalila velice vážné problémy se zuby.

Kromě zoubků Bobíka trápila i rýma, slinění a špatná funkce ledvin. Po několika návštěvách veteriny a jeho vážných diagnózách jsme se rozhodli, že to bude králíček, který u nás v azylu dožije, protože vzhledem k náročnosti jeho léčby bychom pro něj jen těžko hledali nový domov. A tak se taky stalo.

Vždy se snažíme bojovat do poslední chvíle, ale někdy už to prostě dál nejde a tak nás dnes čekalo velice těžké rozhodnutí. Rozhodnutí, které nelze vzít zpět a proto člověk musí být přesvědčen, že již není jiná cesta. Rozhodnutí na které si člověk ani za ta léta co provozuje azyl nedokáže zvyknout. Je nám to moc líto, ale v posledních dnech se Smíškův zdravotní stav natolik zhoršil, že již nešlo dál odkládat nevyhnutelné.

Smíšek dnes odešel za duhový most. Do poslední chvíle s ním byl člověk, který o něj dva a půl roku pečoval a obklopoval ho láskou.

Děkujeme za vše