♥ Pajda našel domov v Liberci ♥ 

  • Plemeno: činčila vlnatá
  • Pohlaví: samec
  • Věk:
  • Kastrovaná: Ne
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ano
  • V útulku od: 27.6. 2019
  • Umístěn: v dočasné péči v Praze 5

Pajda by mohl být dalším adeptem na pacienta roku. Máme úplně plnou kapacitu, ale tohodle nešťastníka jsme prostě museli přijmout. Je totiž opravdu v kritickém stavu. Má nadvakrát zlomenou pacičku, nenávratně poškozené oko na které s největší pravděpodobností nebude vidět, je podvyživený, na úplném pokraji sil a měl vyhřezlý penis. Uděláme jako vždy co bude v našich, ale víme, že to nebude jednoduché. Uvědomujeme si, že musí zabojovat hlavně maličký myšák a tak prosíme všechny zvířecí anděly ať na něj myslí. První dny budou kritický.

27.6 – Ihned po příjmu apaptického činčiláka následovala návštěva veteriny u MVDr Svozila. Jeho zdravotní stav je opravdu kritický. Dělala se potřebná vyšetření, RTG a dostal potřebnou medikaci.

9.7 – Dnes jsme absolvovali návštěvu u ortopeda MVDr Skaly, který nám již úspěšně operoval dva králíčky Elia a Ťapíka. Tentokrát jsme se však po zvážení všech pro a proti rozhodli paciente neoperovat a přiklonit se k alternativní léčbě (fixaci tlapky). I přes to, že se zdravotní stav Pajdy lepší byla by pro něj operace takového rozsahu život ohrožující, protože by trvala nejméně 1 a půl hodiny a ještě s následnou cca půl hodinovou fixací v sedaci. Dali jsme na doporučení veterináře a věříme, že jsme se rozhodli správně. Činčilák po ošetření již krásně baští. Bohužel se mu však dlaha vůbec nelíbí a tak valí kotouli po celé kleci. Z bezpečnostního hlediska jsme tedy vytáhli menší králičí klec, aby se nezranil. I nadále vás o jeho zdravotnímu stavu budeme informovat.

28.7. v dopoledních hodinách proběhlo sundavání dlahy. Během poledne však nastaly komplikace, jelikož si Pajdík začal nožičku okusovat. Místo dlahy tak vyfasoval ochranný límec z kterého však není vůbec nadšený.

20.8. – Proběhl kontrolní rentgen. Pajdíkovi se na nožičce vytvořil svalek (kaluz), který hezky „drží nožičku“.

1.9 – Pajdík začal vyskakovat na poličky v kleci. Je stále však hodně hubený a proto ještě stále pokračujeme ve „vykrmování“.

6.10. – Pajdík si na svůj handicap krásně zvykl a už se naučil hopkat po celé kleci. Od pana doktora dostal propustku a může odejít do nového domova.