♥ Otík našel domov v Praze ♥

  • Plemeno: kříženec
  • Pohlaví: sameček
  • Věk: cca 2 roky
  • Kastrovaný : Ne
  • Čipovaný : Ne
  • Handicapovaný: Ano (po enukleaci pravého oka, do budoucna nutná extrakce řezáků)

Otík je jako mnoho králíčků, kteří se k nám dostali nalezenec. Našel se v šíleném stavu. Měl ohromně přerostlé zuby. Horní řezáky asi 5 cm přerůstaly z tlamy a spodní tvořily jakési spirály zabodávajíví se do horního pysku. Řezáky mu bohužel byli na předchozím nespecializovaném pracovišti uštípnuty kleštěmi. V místě kde se zuby zařezávaly do pysku vznikla kapsa plná hnisu. Ta mu byla vypláchnuta dezinfekcí. Řezáky i stoličky byly sbroušeny v inhalační narkóze. Otík má pravděpodobně způsobenou nějakým úrazem nefyziologicky postavenou čelist (zda se jedná o špatně srostlou frakturu budeme zjišťovat při další návštěvě). O jeho pravé oko přišel pravděpodobně infekcí a nebo taky úrazem. Poškozené oko prasklo a atrofovalo. Jelikož oko dělá neplechu a hnisá bude muset být vyndáno. To však momentálně v Otíkovu zdravotním stavu není možné. V jeho krásných dlouhých uších má ošklivý zánět. Byl znečištěný zaschlými výkaly jelikož má průjem. I když to tak na fotkách nevypadá je úplně kachektický. Takto velký králík by měl vážit tak 4 kg a ne 1,5 kg jako váží Otík. Ano, pouhých 1,5 kg totálně zuboženého tvora. A v neposlední řadě má Otík parazity v kožíšku. Momentálně je Otík na lécích. Budeme čistit uši, kapat oko a hlavně pořádně dokrmovat/vykrmovat protože je potřeba, aby pořádně nabral. V takovéhle stavu by enukleaci oka a extrakci řezáků nepřežil.

Ještě jednou chceme poděkovat MVDr Svozilovi a kolektivu, že nás vzali neobjednané i po pracovní době. Moc si toho vážíme.

14.11.2018 – Podstoupil Otík operaci – enukleaci pravého očního bulbu a broušení zubů v inhalační narkóze

20.11. se udělal Otíkovi absces na zádech od injekční aplikace léků. Aby toho nebylo málo léčíme nově i „bolavá“ zádíčka.

Otík podstoupil další operaci  – extrakci řezáků a broušení stoliček. Čištění zvukovodů a odběr vzorků na kultivaci.

S Otíkem je to běh na dlouhou trať. Má jednu komplikaci za druhou. Kromě toho, že již podstoupil několik složitých operací trápí ho i stále vracející se záněty v uších, svrab a dravčík.

25.6. Podstoupil Otík kontrolu na veterině a neseme úplně skvělou zprávu. Konečně se nám to podařilo! Otík je fit a dostal propustku odejít do nového domova. Otík má již přislíbený nový milující domov.