♥ Beránek Čiko našel domov v Praze ♥

Plemeno: zakrslý beránek

  • Pohlaví: sameček
  • Věk: maximálně 3 roky
  • Kastrovaný: jedno varle odstraněno již u původních majitelů z důvodu zranění
  • Handicapovaný: Ano (po extrakce řezáků)
  • Pro zkušenějšího chovatele

Ahoj všichni já jsem Čiko. Někteří mě už možná znáte, protože v azylu jsem od začátku července. Všichni moji králičí kamarádi postupně odcestovali do nových domovů, ale já tu stále jsem. Měl jsem totiž velké trápení se zoubky a musel jsem podstoupit dvě operace kde mi byly odstraněny řezáky, které přerůstali díky vadě chrupu. Abych toho neměl málo na bradě se mi z bolavých zoubků udělal obrovský absces, který se taky musel vyléčit a tak se můj pobyt v azylu prodloužil. Nemám se tu vůbec špatně. Starají se o to, abych měl plné bříško, pomáhají mi s údržbou mého kožíšku, který se mi trošku plstnatí, protože teď línám a bez zoubků se mi o něj hůř pečuje a občas mě rozmazlují i nějakou tou králičí mňamkou. Papání sena, granulek ani králičích bonbónků mi nedělá problémy. Jsem králíček s velkým apetitem a chutí do života. Občas jsem trošku neurvalý a protivný, když mi někdo zasahuje do mé klece a proto je lepší nechat mě z klece nejdřív vyskočit a pak až jí uklidit. Pobyt mimo klec miluji. Jsem velký průzkumník a zvědavec.

Rád bych našel milující domov kde mě budou milovat i s mým drobným handicapem. Potřebuji zajistit pravidelné veterinární kontroly při kterých mi jednou za čas zkontrolují zoubky.

V úterý 10.7.2018 podstoupil Čiko operaci kde mu byly odstraněny horní řezáky. Operace proběhla úspěšně, ale Čikův zdravotní stav se zhoršil. Odmítá žrát a je apatický. Plive dokrmovací směs a nechce spolupracovat. Několik následujících dnů bude pro Čika kritických proto zůstává na hospitalizaci u MVDr Mráčkové.

V sobotu 14.7.2018 byl Čiko propuštěn do domácí péče. Nyní je boj s maličkým, rozmlsaným a paličatým beranem na nás.

Ve středu 15.8.2018 se Čikovi udělal další absces. I nadále pokračujeme v léčbě a absces pravidelně několikrát denně čistíme.

Ve středu 12.9.2018 podstoupil Čiko extrakci dorostlého řezáku a broušení stoliček v inhalační narkóze. Absces je již zcela zahojený.

Od 14.9.2018 Čiko již může odcestovat do nového domova. Nový domov bude hledat přímo od MVDr. Mráčkové, která nového majitele seznámí s následnou péčí o Čika a řekne mu vše potřebné.

Edit 21.9.2018 Čikovi se udělal opět absces. Znovu ho tedy musíme stáhnout do karantény a zahájit léčbu.

Adopční poplatek 300,- Kč.

Máte-li o Čika zájem prosím kontaktujte MVDr. Mráčkovou nebo pište na hlodavcivnouzi@gmail.com.