♥ Chloupek v léčení♥

Plemeno: zakrslý králíček beran

  • Pohlaví: samec
  • Věk: cca 1 rok
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný: Ne
  • Handicapovaný: Ne
  • Umístěná: v dočasné péči v Benešově

Chloupek se k nám dostal až z Vyškova od majitelky, která neměla finance na operaci abscesu a tak se Chlupáčka vzdala. Jelikož je jeho absces opravdu veliký, vypravili jsme se hned k veterinární kliniku, kde králíček podstoupil pečlivou veterinární prohlídku. Chloupek dostal penicilin, léky proti bolesti a zánětu a antibiotika na denní bázi. Absces je přes tři stoličky a je nutná operace. Byla mu taky provedena korekce chrupu, aby na citlivou část nekousal. Momentálně je prvotní stáhnout ošklivý otok a zánět, který Chloupka trápí. Hned jak to jeho zdravotní stav dovolí, podstoupí operační zákrok.

edit 11.11.2021

Chloupek u nás v azylu strávil přesně půl roku. Přišel k nám s obrovským zapouzdřeným abscesem na tváři, velkým jak půlka jeho hlavy. Rána po abscesu byla obrovská a Chloupek musel být během druhé operace i oživován. Jezdili jsme na čištění co 3 dny několik týdnů, pak přišla další operace ale vše to zvládl. A teď, po půl roce, odjel do nového domova. Bylo a je to pro nás těžké, už byl jak náš. Králíčci se u nás v dočasné péči střídali a Chloupek nám pomáhal se o ně starat. Ale místo pro další králíčky v nouzi je omezené a v novém domově na něj čeká krásná kamarádka, ze které bude mít radost (nová rodina už Vám ho i ji představila). Bydlí v Praze na Břevnově.

edit 2.1.2022

Chloupek se k nám do azylu bohužel vrátil. Nesedl si se svojí novou králičí kamarádkou a navíc se mu objevil absces na horním řezáku. Začal hubnout a tak je zase v péči u nás.